مقالات تخصصی

سال 2020 دروازه ورود به دنیای دیجیتال

در آستانه ورود به سال 2021 هستیم،این دنیا دیگر آن دنیای سابق نیست؛ این جمله را شاید این روزها بارها و بارها در محافل مختلف شنیده باشید، شیوع ویروس جدید کرونا باعث شده که سبک زندگی مردم جهان تغییر کند؛ ضمن اینکه ما درحال حاضر، شاهد استفاده بیشتر از فناوری‌های جدید هستیم که این را هم باید به وضعیت کنونی نسبت داد.
آموزش و یادگیری آنلاین و مجازی،خرید های آنلاین،دورکاری،مشاوره آنلاین و… خدماتی که از سال 2020 بسیار رشد داشته است در کشور آمریکا در سالی که گذشت،20 درصد خریدهای مواد غذایی به صورت آنلاین افزایش یافته است، لذا تمام اینها نشان از تغییر سبک زندگی مردم و ورود به زندگی دیجیتال است.
بررسی فعالیت‌های بیش از یک میلیارد خریدار در بیش از 34 کشور جهان و با تمرکز بر 10 بازار کلیدی، داستان اصلی خرید را در این دوران کشف کرده است. شاخص به‌دست آمده، رشد انفجاری تجارت الکترونیک را در همه جغرافیاها و صنایع کلیدی به‌خوبی نشان می‌دهد.
مردم به دلایل مختلف از اثرات تکنولوژی ها و فناوری در حال استفاده هستند،و شاید مشتریان نهایی این خدمات زیاد علاقه ای نداشته باشند که این خدمات از چه فناوری های استفاده می شود،بلکه اثر و محصول نهایی برایشان مهم است،اسنپ،تپسی،دیجی کالا،پزشکت،فیلیمو،نماوا و… بی شمار خدماتی که کم کم بخش جدایی ناپذیر سبک زندگی مردم شده است.
اما برای کسب وکار ها و مدیران و صاحبان مشاغل بسیار مهم است با تغییر نیاز مشتریان باید فناوری های نوین را بشناسند و در تحول کسب وکار خود استفاده کنند. بدون شک عدم تغییر در دنیای امروز باعث نابودی کسب وکارها خواهد شد.
کسب و کارها باید خود را برای تغییری بزرگ آماده کند و به سمت تحول دیجیتال گام بردارند. دیگر مباحث بازاریابی دیجیتال،تحلیل داده،منابع انسانی دیجیتال،بازاریابی داده محور،مدل های کسب وکار دیجیتال،هوش مصنوعی،کلان داده ها، مدیریت محصول و… موضوعات صرفا جهت شرکت های پیشتاز نیست بلکه شرط بقا کسب وکارها در آینده است.
لذا یادگیری و پرورش متخصصان حوزه تحول دیجیتال و موضوعات مرتبط بسیار حیاتی است. دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز با احساس این نیاز برای کسب وکارهای کشور اقدام به طراحی دوره های عالی توانمندسازی مدیران و صاحبان کسب وکار در گرایش های DBA تحول دیجیتال،MBA کسب وکارهای دیجیتال،MBA تحلیل گری کسب وکار و MBA بازاریابی دیجیتال نموده است.

دروه های عالی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در حوزه تحول دیجیتال و کسب وکار :


DBA یکساله تحول دیجیتال
MBA یکساله کسب وکارهای دیجیتال
MBA یکساله تحلیل گری کسب وکار
MBA یکساله بازاریابی دیجیتال

برای بسیاری از شرکت ها آغاز تحول دیجیتال با انتصاب مدیر ارشد تحول دیجیتال آغاز می شود.معمولا این انتصاب در شرکت های انجام می شود که عزم جدی در آغاز سفر دیجیتال شرکت خود دارند. اما در شرکت ها مسئولیت این فعالیت می تواند به مدیر فناوری اطلاعات،مدیرعامل،مدیر بازاریابی نیز محول شود. دانشگاه تهران در این طرح آموزشی مراحل پرورش مدیران وکارشناسان ارشد تحول دیجیتال را در دستور کار خود دارد.
جهت مشاهده از سرفصل ها و نقشه یادگیری تحول دیجیتال و کسب وکارهای دیجیتال به وب سایت POSTMBA.ORG مراجعه فرمایید. و یا با شماره تلفن های 88220537 – 09027017001 تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

مدیر سایت

ارسال دیدگاه